FANDOM


Zamek Dłoni nazywany zwykle Zamkiem Magów .

PołożenieEdytuj

Siedziba Kręgu Magów. Znajduje się na największej wyspie delty rzeki Enite. To drugi po Pałacu Tysiąca Komnat w Lenenji (wg. niektórych pierwszy) cud architektury Lengorchii.

Wygląd zewnętrznyEdytuj

Z oddali przypomina płytkie pudło do formowania sera z wystającymi pięcioma klockami zwieńczonymi stożkami do gaszenia świec, natomiast z góry najbardziej widoczne są wieże - jedna pośrodku i cztery dookoła, którym zamek zawdzięcza swą nazwę. Wzór budowli przypomina dłoń, ale też przywodzi na myśl kwiat lub czteroramienną gwiazdę. Całość budynków układa się we wzór widoczny z góry, natomiast z dołu przywołujący wrażenie swojskiego nieładu.

Mur obwodowy otaczający zamek zbudowany został z granitu stopionego przez Iskry na szkło. Na jego koronie ustawione zostały ustawione machiny obronne oraz armaty. Z nad krawędzi wystają wieże obronne, w których umocnienia dachów uformowano w zwierzęce pyski.

Do wnętrza zamku prowadzi główna brama pilnowana przez jednego ze Strażników Słów. Poza obręb murów wiodą dwie bramy : jedna ku przystani rzecznej, druga ku mostowi, łączącego wyspę z lądem.

Górujące nad okolicą wieże zbudowane zostały z kamienia (mury zewnętrzne) i cegły (mury wewnętrzne), a ich ściany mają grubość od kroku do dwóch dłoni. We wnętrzu panuje chłód i półmrok. W najstarszej z nich, Wieży Południowej, magowie urządzili tajną bibliotekę, do której w tajemnicy zaczęli się zakradać Kamyk z przyjaciółmi.

Wnętrze zamkuEdytuj

Wnętrze zamku zajmuje ogród, w którym króluje majestatyczna Wierzba. Pokoje mieszkańców są zbudowane w niskich budynkach z galeriami. Ściany są oplecione roślinnością, a dach czerwone (dachówka) lub szare (łupek). Rynny przypominają jaszczurki bądź delfiny. Na dachach rozmieszczono zbiorniki na wodę.

Wygląd pokoiEdytuj

Pokoje gościnne zamku są ascetycznie urządzone. Komnatka zajmowana przez Kamyka i Płowego wyposażona została jedynie w dwa łóżka, dwa stołki i kołki do zawieszenia płaszcza. Na szerokim parapecie stała figurka Bogini, lichtarzyk oraz leżało kilka świec. W pobliżu pokoi, w centrum rozarium gościnnych zbudowana została fontanna, pod wodnym baldachimem wody jest figurka chłopczyka otaczającego ramieniem długą szyję gęsi, wygląda jakby chłopiec walczył z gęsią.

Kwatery połówek umieszczono na parterze, a każde drzwi oznaczono tabliczką z imionami mieszkańców. Na środku ogrodu różanego przy pokojach połówek jest fontanna z figurką kobiety z dzbanem, z którego leje się woda.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.