FANDOM


Wężownik - członek Drugiego Kręgu, Wędrowiec w randze mistrzowskiej, choć o talencie skromniejszym nieco niż Myszka. Razem z grupą połówek uciekł na Jaszczura.

WyglądEdytuj

Wysoki i przystojny, porusza się płynnie, sprawia wrażenie jakby każdy jego gest był celowy. Ma ciemne włosy i oczy.

RodzinaEdytuj

Wężownik urodził się w rybackiej wiosce nad Jeziorem Wężowym. Jego ojciec ma na imię Ocios i jak wszyscy mężczyźni w wiosce jest rybakiem. Młodszy brat Wężownika nazywa się Pławik, zaś siostra - Strużka. Jego matka nie żyje, swoich pierwszych urodzin nie doczekało też pięcioro jego rodzeństwa. Rodzina ta jest prostolinijna, spokojna i dobra. To małomówni ludzie (ryby i rybaki narodek niemowny). Wierzą w różnego rodzaju przesądy i gusła, posiadają jednak specyficzny rodzaj mądrości życiowej.

CharakterEdytuj

Ma dość kpiarskie poczucie humoru, lubi się zabawić. Potrafi też być poważny i pracowity. Umie walczyć, jest dość odważny, co nie znaczy, że lubi zabijać. Lubi przygody, jak każdy właściwie młody chłopak, jednak tęskni za spokojem i rodzinną wioską, do której nie może wrócić. Uważa, że talent to wcale nie jest szczególnie wspaniała rzecz, wolałby raczej móc być z rodziną. Zna się dobrze na łodziach.

CiekawostkiEdytuj

W języku lengore jego imię brzmi Hemm'aut.

Aby przekonać kapitana Motyla, żeby zabrał ich ze sobą, Wężownik posłużył się groźbą, że obetnie rufę statku.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.