FANDOM


Strzelce — wioska na wyżynie Lenn w Lengorchii .

OpisEdytuj

Nieduża wioska tonąca w jabłonkach. Mieszkańcy Strzelców zajmowali się wyrabianiem łuków oraz uprawą ziemi. Swój żywot na ziemi przeżywali w sposób spokojny i pracowity. Wioska była na tyle spokojna że rytm życia wyznaczały siewy, zbiory i przyjazdy kupców.

HistoriaEdytuj

Wioskę zamieszkiwał Kamyk wraz z rodzicami Chmurą i Stokrotką przez cztery pierwsze lata swojego życia. Wybuchła tam epidemia zarazy, która spowodowała śmierć wielu ludzi. Choroba pochłonęła znaczną liczbę mieszkańców. Ludzie w tym czasie ulegali panice i odrętwieniu. Dla umarłych tworzono stosy, a zarażonych odizolowano od świata w obawie większego rozprzestrzeniania się choroby. Mieszkańcy wioski potracili swoje rodziny, a duża liczba dzieci została osierocona. Do po mocy w walce z chorobą przysyłano magów; ich zadaniem było opanowanie epidemii. Po śmierci rodziców ze Strzelców zabrał Kamyka Płowy (zamieszkali w Żmijowych Pagórkach).

Zarazą, która zdziesiątkowała mieszkańców Strzelców, była złośliwa odmiana płucnej zamartwicy.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.