FANDOM


Sitowe - miasto w środkowej części Lengorchii.

Miasto, które było w stanie rozwinąć się w ciągu zaledwie dwóch pokoleń. Wszystkie murowane budynki wyglądały na względnie nowe, ulic było niewiele i krzyżowały się pod kątem prostym tworząc mało skomplikowany układ kraty. Domy [...] wyróżniały się krzykliwymi fasadami pokrytymi jeśli nie kolorowymi malowidłami, to przesadną liczbą stiuków. Wszystko to składa się na kolorowy całokształt w nie najlepszym guście. Także mieszczanie, wraz z ich ubiorem przesiąknięci są stylem, charakterem, atmosferą i klimatem tego miasta. Odziewają się dziwacznie. Z jednej strony naśladują stroje ludzi z wyższych sfer, z drugiej nie mogą uwolnić się od piętna prowincji.

Nazwa miasta pochodzi od sitowia porastającego brzeg rzeki, które mieszkańcy wycinali, aby pokryć dachy domów.

Szybki rozwój osady zaczął się wraz z rozwojem papiernictwa. Nad brzegiem rzeki, z uwagi na obfitość surowca, zaczęły powstawać liczne papiernie. Następnie Sitowe stało się ośrodkiem handlu skórami przynoszonymi przez myśliwych z Puszczy Wschodniej.

Z uwagi na bardzo korzystne położenie w połowie drogi między ujściem rzeki Enite oraz Górami Zwierciadlanymi, Sitowe szybko stało się jednym z najbardziej znaczących miast Lengorchii. Przez miasto przechodzą ładunki miedzi, żelaza, marmuru, drewna (w dół rzeki) jak i pszenicy, ryżu czy porcelany (w górę rzeki).

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.