FANDOM


Oset - osobisty służący Zwycięskiego Promienia Świtu.

Do jego obowiązków należało między innymi zakręcanie loków Promienia na żelazkach oraz pomaganie mu we wszelkich codziennych czynnościach takich jak na przykład ubieranie, mycie i wiązanie sznurowadeł. Oset również przynosił księciu jedzenie do komnaty.

Oset był sługą idealnym - milkliwym, zręcznym i doskonale zorganizowanym. W obecności Promienia nigdy nie wypowiadał własnego zdania i, gdy jego pan go nie potrzebował, potrafił stać się niemal niewidzialny. Jednak młodego i znudzonego księcia drażnił fakt, że Oset zawsze zachowywał się bezosobowo - nagłymi pytaniami usiłował zmusić go do wygłoszenia czegoś innego niż standardowe formułki, ale spotykał się z bardzo grzeczną, acz wymijającą odpowiedzią. Mam służyć paniczowi, takie są moje obowiązki. To, co bym wolał, nie liczy się - mówił perfekcyjnie wyszkolony sługa.

Zginął śmiercią tragiczną w Zamku Magów. Przyczyną było spożycie trucizny (wyciągu z cierniowego jabłka) przemyconej w posiłku, przeznaczonym dla księcia Brin-ta-ena.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.