FANDOM


Ogorant — puszcza położona w lasach Northlandu.

Teren przygraniczny, oficjalnie podlegający władzy northlandzkiego króla. To właśnie w Ogorancie położone jest Miasto Na Drzewach. Mieszkańcy puszczy żyją z tego co sami znajdą, złowią, upolują bądź zrobią. Są ludźmi twardymi, w większości wychowanymi w lesie. Umieją się po nim poruszać i działać bez szkody dla innych jego mieszkańców. Jak wszyscy Northlandczycy, oni szczególnie dobrze pamiętają wojny z Lengorchią, co powoduje, że nie darzą przesadną sympatią ludzi z południa (a zwłaszcza magów, których boją się i unikają).

W puszczy obowiązują pewne prawa oraz zasady, których przestrzegać muszą wszyscy myśliwi. Funkcjonuje również umowny język oznaczeń np. ostrzegający przed pobliskim bagnem.

Ogorant był garnkiem, w którym warzyła się przedziwna wielorasowa polewka i właściwie przynależność narodowa zależał od zapatrywań konkretnego ela.


Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.