FANDOM


Naznaczeni blekitem 1

Naznaczeni błękitem cz. 1 (okładka)

Ewa BiałołęckaNAZNACZENI BŁĘKITEM*

Kroniki Drugiego Kręgu. Księga I, cz. 1
ISBN: 83-89595-20-6
Liczba stron: 368
Wymiary: 125×185 mm
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Stephanie Pui-Mun Law
Ilustracje wewnętrzne: Joanna Michalak
Data i miejsce wydania: Warszawa, 10 października 2005 r.
Wydawca: Agencja Wydawnicza Runa
Cena det.: 27,50 zł


Opis wydawcy:

Na Kozich Wzgórzach żył kaleki chłopiec o magicznym talencie, władający mirażami, jednak ponad władzę, jaka dawała magia, przedkładał wierność i rodzinę. Sto lat później przychodzi na świat jego następca — Kamyk, równie potężny. Jagoda czyta w myślach, Nocny Śpiewak przekształca materię, Diament zawiaduje pogodą... Wszyscy oni są magami, lecz dla jednych magiczny talent jest awansem na społeczne wyżyny, dla innych natomiast obciążeniem, wręcz przekleństwem, gdyż za magiczną potęgę najczęściej płaci się słono. Każdy jednak z bohaterów potrafi powiedzieć „nie” przeznaczeniu i szukać własnej drogi. Upór i głód wiedzy poprowadzą Kamyka ścieżką wielkiej przygody. Jagoda odczuwa swoje „naznaczenie” jako przekleństwo, które odebrało jej miłość matki. Dla Nocnego Śpiewaka — dziecka uratowanego z rąk sadysty — magiczne zdolności są przepustką do świata z marzeń, gdzie nikt nie jest głodny. Natomiast Zwycięski Promień Świtu za sprawą posiadanych zdolności został zdegradowany z uprzywilejowanej pozycji księcia do zwykłego chłopca, który sam musi sobie radzić zarówno z groźbą utraty życia, jak i z wiązaniem sznurówek.

W powieści wątki dramatyczne w swobodny sposób przeplatają się z humorystycznymi, na scenie kolejno pojawiają się postacie tak ciekawe i egzotyczne jak pyskate, futrzaste smoki, ludzie-węże lub syreny. Kiedy wreszcie gromadkę „naznaczonych magicznym błękitem” kapryśny los zbierze w grupę połączoną więzami przyjaźni, można się spodziewać wydarzeń nadzwyczajnych.

Powieść powstała na kanwie opowiadań znanych z „Tkacza Iluzji” i czasopism.Książka uzyskała nominację do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.