FANDOM


Mgła - niewidoma dziewczyna z nadmorskiej wioski "prawie magów".

WyglądEdytuj

Nie jest klasycznie piękna, ale posiada wiele wdzięku i uroku osobistego. Ma miłą twarz, krótki, zabawny nosek, dołeczki w policzkach i pełne wargi.

CharakterEdytuj

Mgła jest radosną osobą, z której twarzy praktycznie nie znika uśmiech. Poznaje świat przede wszystkim dotykiem, węchem i słuchem. Pomimo tego, iż jest niewidoma, porusza się pewnie i nieomylnie w miejscu, w którym mieszka i jego najbliższej okolicy. Zajmuje się szyciem ubrań i hafciarstwem. Tworzy dziwaczne (na pierwszy rzut oka) i zupełnie szkaradne (na drugi) makatki, których tajemnica i zrozumienie tkwi w dotyku. Wykonuje je ze wszystkiego, z czego tylko się da. Od barwnych piórek, włóczki, koralików, po kawałki szkła, nici i innych elementów pochodzenia naturalnego naszytych na płótno.

Potrafi być przewodniczką po cudownym i niedostępnym dla większości ludzi świecie zmysłu dotyku, smaku i zapachu. Umie nauczyć człowieka patrzeć inaczej, dzielić się swoim światem z kimś innym. Nie brzydzi się robaków.

CiekawostkiEdytuj

Uwodzicielka Kamyka. Jest także obiektem westchnień Monety.

Nuvola apps important Uwaga! To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.