FANDOM


Koniec — mag z talentem Mówcy. Mistrz Drugiego Kręgu.

WyglądEdytuj

Chłopiec o miłej, okrągłej twarzy naznaczonej paroma pryszczami. Jego postura zdradza upodobanie do jedzenia. Krępy, grubawy, o masywnym karku i szerokich dłoniach, na Jaszczurze nabrał postury upodabniającej go do "kufra" [...] wyglądał na gościa z głębokiej prowincji, kogoś, kto jeszcze wczoraj chodził za pługiem, albo machał młotem w kuźni.

RodzinaEdytuj

Koniec jest najmłodszy z siedmiorga rodzeństwa; imię nadała mu matka, która zdecydowanie nie chciała mieć więcej dzieci. Jego ojciec i bracia parają się skrytobójstwem, co chłopak bardzo długo utrzymywał w tajemnicy (szczególnie ze względu na Promienia). W dzieciństwie uczył się kodeksu karnego cesarstwa na pamięć, wiedział też między innymi co to jest trupi naszyjnik i dlaczego należy sprawdzić co skrytobójcy mają za uszami. Starsi bracia nauczyli go również chwytów takich jak wykręcanie głowy przeciwnika tak, by mógł popatrzeć sobie na własne plecy czy wbijanie nosa w mózg. Kocha swoją rodzinę, mówi o nich zawsze dobrze, jednak charakter nie pozwala mu wykonywać rodzinnego fachu.

CharakterEdytuj

Sympatyczny, otwarty i miły chłopak. Myślący, bystry, bardzo inteligentny. Zadziwia darem wymowy. Przez swój charakter czuje uraz i wstręt do przemocy i zabijania. Problemy woli rozwiązywać polubownie, jest niekonfliktowy. Nie ma skłonności do powierzania sekretów byle komu. Na jego zaufanie trzeba sobie zapracować. Niełatwo jest zakłócić jego spokój wewnętrzny oraz optymizm, choć jest chyba najbardziej racjonalną osobą w Drugim Kręgu; czasem wydaje się nawet rozsądniejszy i mądrzejszy od zapalczywego Wiatru Na Szczycie. Jest uczciwy, można mu zaufać. W przeciwieństwie do większości swoich kolegów nie lata ciągle za dziewczętami, bardziej interesuje go wyrafinowana pogawędka. Nie przejmuje się błahostkami. Ma mocny "kręgosłup moralny", co jest dość specyficzne wziąwszy pod uwagę jego historię rodzinną. Jeśli jednak jest taka potrzeba - potrafi kłamać czy oszukiwać.

CiekawostkiEdytuj

Przy pomocy swojego talentu wygrał z mistrzem subijat, Rzemieniem. Wiatr Na Szczycie przy pomocy iluzji pomógł mu ukryć tatuaż. Właściwie mistrz subijat przegrał sam ze sobą, gdyż Koniec czytał mu w myślach.

Podczas gry w subijat Koniec wymyślił sobie fałszywą tożsamość - Obuch, syn Żelaznego.

Jego imię w lengore brzmi Ano.

Nuvola apps important yellow Ten artykuł jest już prawie gotowy. Rozbuduj go, albo włącz się do dyskusji o uznaniu go za ukończony.